22 Şubat 2013 Cuma

Mehtap

Telefonum çalınca açtım. Ben uzaklardan arıyorum demese de diğer uçtaki kişi, uzak sesini alıyordum. Adı Mehtap'mış ve canı sıkılmış, gelişi güzel bir numara çevirmiş ve ben çıkmışım. "Siz neredensiniiiiiiizzzz..." diyordu ki, ben "Sesiniz gelmiyoorrrrr," dedim. Kapattım; bitirdim konuşmayı.Eski ben bunu yapmazdı. Eski ben gene bunu yazardı ama daha çok yazardı çünkü "dahası"nı oldururdu-olmayacaksa da. Sesi çok az geliyordu ve ben de çabalamadım. Çabalamak lazım da değildi ki aramadı yeniden Mehtap:)
Bu akşam Suriye'li çok eski bir dostumla konuştum.
Acı ordaydı. Bu bilineni.. aramızda geçenin.
Konuşma, sonlandı ama bu kez karşılıklı sonuna gelindi ve bitirildi. ."Mutlu olmayı öğrendik. Ama eskiden mutlu olduğumuzu 'yalnızca' hissediyorduk," dedim. Öğrenilmiş mutluluklar.. Risksiz ve garantili olanlar. Hissettiklerimizde acı "ihtimal' dahilindeydi ama ve o yüzden başkaydı o mutlu anlar. Ben gene de öğrendiğime meylediyorum. Ne acı. Mehtap.. Ne acı, değil mi Mehtap.... Acı macı değil, biliyorum Mehtap. Gelişi güzeldi araman, Mehtap.Sen aradın, ben kapadım. Sen yeniden aramadın ve ben de şaşırmadım.
Sağ ayağım fena ağrıyor. Beden öne geçiyor: Beden: Sonsuz;Ruh: 0:)
Mehtap: Merhaba.. Benim canım çok sıkıldı. Sizi aradım. Ben, Mehtap.

6 yorum:

Onur Diribaş dedi ki...

Belki de artık yeniden arayacak bir Mehtap'ın varlığı yoktu? Ne acı...

Karōshi dedi ki...

Ya da Mehtap"lar" vardır.. bu da komik hem:)

PaNDoRa dedi ki...

yaşasın Mehtaplar! hepimiz Mehtapız!

daha bugün telefonda söyledim "yazı da girmiyorsun" diye.. sen de açıklamasını yapmıştın. şimdi bir kaç satır görünce mutlu oldum ben. ama Mehtaba üzüldüm.. yazık, insanların boşlukta boşlukta olmalarının sebebi anlamsızca tanımadığı kişiyi aramalar vb.

üzüldüm Mehtaba.. Mehtaplara hatta. hatta ismi farklı ama Mehtap gibi olan insanlara da..

neyse..

seviyorum seni çok..
sağ ayağını öp benim için. iyileşsin bir an evvel..

Karōshi dedi ki...

Suzi hem sağ ayağımı hem de sol ayağımı öptü. İlk solu sonra solu öptü. İyileşti bence:) Güzel uykular.. diyelim şimdi de uyuyalım. MUAH!

U.T dedi ki...

Mehtap beni arasın...
Ben ona şans vereceğim.

Karōshi dedi ki...

Ha aklıma gelmedi verseydim numaranı tühh:)